Wróżenie z kart – o czym warto pamiętać?

Wiele osób rozróżnia wyłącznie dwa rodzaje kart, które mogą być przydatne w celu przepowiadania przyszłości. Zazwyczaj są to zwykłe karty, służące często również do gry, a także klasyczne karty tarota. W jaki sposób można wróżyć z kart i jakie inne ich rodzaje są godne polecenia?

wróżba z kart
Klasyczne karty to najbardziej znany środek, który pozwala na poznanie przyszłości. Można dzięki nim poznać odpowiedź na palące kwestie, na przykład korzystając z jednego z układów pasjansa. Inną metodą jest po prostu wyciągnięcie dwóch kart. Jeśli obie będą koloru czerwonego, odpowiedź brzmi tak. Jeśli będą czarne lub będą mieć dwa inne kolory – odpowiedź jest przecząca. Wykładając dwadzieścia osiem kart w trzech rzędach można poznać przeszłość, przyszłość oraz teraźniejszość. By jednak móc odczytywać karty, konieczna jest znajomość zarówno poszczególnych znaczeń kart indywidualnych, jak i ich układów.

Jeszcze więcej o kartach

Karty tarota rzadziej są stosowane przez amatorów wróżenia. Tak samo jak w przypadku kart klasycznych należy odczytywać je zarówno indywidualnie, jak i w układach. W przeciwieństwie do kart klasycznych lepiej jest jednak skorzystać w tym przypadku z usług profesjonalisty. Istotne jest, by podczas ich układania zachować spokój. W innej sytuacji karty pokażą nasze obawy, a nie rzeczywistą przyszłość. Kartom tarota nie należy zadawać często tego samego pytania. Zaleca się przynajmniej miesięczną przerwę.
Oprócz klasycznych kart tarota istnieją karty anielskie, przez niektórych również nazywane tarotem. Karty tego typu pozwalają na nieco inną interpretację problemu. Przed ich ułożeniem warto jest pomodlić się do aniołów, by odpowiedź rzeczywiście pochodziła od sił wyższych. W przeciwieństwie do innych kart, karty aniołów zazwyczaj pozwalają nieco bardziej optymistycznie spojrzeć na odpowiedź, nawet jeśli nie jest ona tak pomyślna, jak się tego oczekuje. Wpływ ma na to przede wszystkim fakt, iż osoba decydująca się na układanie tego typu kart wie, że cały czas jest pod opieką aniołów i oczekuje od nich porady. Tak samo jak przy wróżeniu przy pomocy innych środków niezbędne jest skupienie i wyciszenie emocji. Poszczególne talie kart aniołów mogą różnić się między sobą. Jeśli chce się często ich używać, warto jest samodzielnie wykonać pełny komplet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *